Každý zub je spojen s orgánem v těle

Bolest v každém zubu může předpovídat problémy v určitých orgánech. Jednou z osvědčených praktik je působení magnetických pulsů na zuby, dásně a čelisti. Magnetické pulsy rozpohybují orgány a lymfatické uzliny. Terapie magnetickými pulsy přístrojem MPG30 obnovuje poškozené buňky a například již po pár dnech mizí nejenom bolesti zubů.

Vaše zuby odpovídají konkrétním orgánům a systémům. Poškozené zuby mohou být příznakem problémů ve vzdálené části těla. Například, kořenový kanál v horní i dolní řadě zubů č.4 může ovlivnit prsní nebo plicní tkáň.

Možná to zní těžko uvěřitelné, ale zkušenosti ukazují, že opravdu existuje silná souvislost mezi stavem vašeho chrupu a zdravím vnitřních orgánů. Bolest v zubu je jakýmsi indikátorem zdravotního problému v nějakém tělesném orgánu, se kterým je daný zub spojen.

Experti na alternativní medicínu tvrdí, že premoláry (zuby mezi stoličkami a špičáky) zase zobrazují stav vašich plic. Stoličky zase předvídají problémy v žaludku, pankreatu a slezině. Nebo zuby moudrosti ovlivňují srdce a tenké střevo. To samozřejmě neznamená, že poškozený zub je odpovědný za každé poškození vnitřních orgánů.

Existují případy, kdy například pacient pociťuje bolest nebo nepohodlí v okolí zdravého zubu, nebo dokonce v místě už dávno vytrženého zubu. Říká se tomu fantomová bolest a je výsledkem poškozeného orgánu, který vysílá zprávu do místa, které koresponduje se spárovaným zubem. Zub, který již neexistuje, nemůže způsobit bolest. Orgán, ke kterému byl dříve připojen, však může být zdrojem vašeho nepohodlí.

Je proto nezbytné znát tyto spojení mezi zuby a interními orgány. To nám pak pomůže snadno diagnostikovat, který orgán v těle máme nemocný.

Zuby jako smyslové orgány

Mnoho lékařů věří, že existuje souvislost mezi zdravím ústní dutiny a zdravotním stavem těla.

Studie z roku 2009 publikovaná v časopise Dental Aegis hodnotila nové paradigma ve stomatologii nazvané „zuby jako smyslové orgány“. Mechanoreceptory v zubech řídí sekvenci nervových aktivit, když jíme. Určují, jak tvrdě a jak rychle žvýkáme, a poskytují mozkovou zpětnou vazbu. Zubní dřeň obsahuje mechanoreceptivní vlákna.

„Mechanorecepce je nevědomé snímání nebo vědomé vnímání dotyku nebo mechanického posunu vznikajícího ze stimulů mimo tělo.“ Mechanoreceptory jsou smyslové koncové orgány, které reagují na mechanické podněty, jako je napětí, tlak nebo vibrace.“ Zuby proto nejsou inertní, ale jsou důležité pro nervovou komunikaci a poskytují jedinečný senzorický vstup, který podněcuje další biologické procesy.

Finská studie izolovala geny, které jsou odpovědné za vývoj zubů, a zjistila, že stejné geny jsou zodpovědné za vývoj dalších orgánů. V kontextu buněčného růstu a diferenciace jsou geny podílející se na vývoji orgánů indikátorem potenciálu rakoviny v pozdějším životě. Ve skutečnosti existuje souvislost mezi abnormálním vývojem zubů a rakovinou. Vědci dokonce zdokumentovali vztah mezi bakteriemi v zubní dřeni a tvorbou rakoviny prsu. Podobně chronické zubní infekce přispívají ke kardiovaskulárním chorobám, mrtvici a erektilní dysfunkci.

Zde je několik příkladů, které se připojují k vašim zubům:

• Bolest v horních a dolních řezácích naznačuje, že v těle probíhá pyelonefritida, cystitida (infekce močových cest), nebo otititída (zánět středního ucha).

• Bolest v prvním horním řezáku je znakem prostatitidy (zánět prostaty) nebo angíny.

• Pokud pociťujete chronickou bolest v očních zubech, je dost možné, že trpíte na hepatitidu (žloutenku A, B nebo C) či cholecystitidu (zánět žlučníku).

• Bolest v zubech mezi stoličkami a špičáky může být znakem alergické reakce, disbakteriózy (bakteriální nerovnováhy), zápalu plic nebo kolitidy (zánětu střev).

• Pokud cítíte bolest v stoličkách, je pravděpodobné, že trpíte anémii, žaludeční vředy (způsobené nadměrnou kyselinou), chronický zánět slinivky nebo žaludeční vředy (způsobené Helicobacter pylori).

• Bolest v spodních 6-kách je projev arteriosklerózy a jiných problémů s cévami nebo artériemi.

• Bolest v horních 6-kách se spojuje se záněty vaječníků, štítné žlázy a sleziny. Může jít o zánět nosních dutin nebo hltanu.

• Zuby moudrosti se spojují s onemocněními srdce, vrozenými vadami a ischemickou chorobou srdeční.

• Bolesti ve spodních stoličkách naznačují křečové žíly, polypy v tlustém střevě nebo problémy s dýchacími cestami, jako jsou záněty průdušek, zápal plic, astma, případně zánět průdušek.

Poznámka redakce

Lidské tělo je po tisíce let přizpůsobeno přírodní stravě, která je více tuhá, musí se déle kousat. Při kousání vznikají vibrace, které se přenášejí na vnitřní orgány. Každý zub je spojený s nějakým. Kousáním dochází k jemné masáži vnitřních orgánů i lymfy. Pomalé kousání tuhé stravy je přirozená činnost člověka. V dnešní době rychlého občerstvení (měkké hamburgery, hotová jídla apod.) se stalo, že nemusíme již dlouho kousat. Naše vnitřní orgány jsou téměř bez pohybu (vibrací), a je možné, že to může být skutečný důvod vzniku alergií, zánětů, nemocí srdce, infarktů … Lidskému tělu prospívá víc pohybu.

Příklad z nedávné historie: výzkumníci objevili v pralese kmen, který nikdy neviděl moderního člověka. Výzkumníci jim přinesli a naučili pěstovat rýži. Po čase se domorodcům začaly kazit zuby a byli víc nemocní. Příčina je zřejmá – každý zub je spojený s nějakým vnitřním orgánem.

Nepodceňujte stav vašeho chrupu, udržujte dobrou ústní hygienu. Choďte pravidelně na kontroly ke svému zubnímu specialistovi, nebo využívejte alternativní prostředky a postupy. Jednou z osvědčených praktik je působení magnetických pulsů na zuby, dásně a čelisti. Magnetické pulsy rozpohybují orgány a lymfatické uzliny. Terapie magnetickými pulsy přístrojem MPG30 obnovuje poškozené buňky a například již po pár dnech mizí nejenom bolesti zubů.

zdroj: Časopis WM magazín.cz

Použité zdroje: https://journals.plos.org/plosgenetics, https://www.aegisdentalnetwork.com,

Přístroj MPG30 je možné objednat zde: http://wmmagazin.cz/eshop/22-magneticky-pulser-mpg30

You may also like...

Napsat komentář