Generátor BG3 – základní funkce

generator-bg3-prislusenstvi

Multifunkční generátor BG3 obsahuje novou funkci BG a dvě doplňkové funkce Silver a Zapper. Za cenu jednoho získáte tři funkce.

Funkce BG

Režim se zapíná stlačením tlačítka „BG“. Jedná se o střídavý bipolární zdroj obdélníkového proudu s frekvencí cca 4Hz. Zapnutím režimu je indikováno rychlým blikáním LED diody. Výstupní proud generátoru je nastavitelný potenciometrem v rozmezí cca 50 – 100 μA. Maximální výstupní napětí může dosáhnout až +/– 24V, velikost napětí závisí na velikosti připojené zátěže. Po připojení síťového adaptéru je funkce BG vyřazena z činnosti.

funkce-bg3-bg

Funkce Silver

Tento režim se zapíná stlačením tlačítka „SILVER“. Zapnutí režimu je indikováno trvalým svitem zelené LED diody. Velikost proudu je omezena na hodnotu max. 15 mA. Zapnutí a vypnutí proudu se provádí manuální obsluhou přístroje (nevypne se samo). Pro připojení elektrod je použita kabeláž dodávaná jako volitelná – sada AG. Výroba koloidního roztoku 15 ppm (sklenice vody) při manuálním zapnutí a vypnutí trvá přibližne 2.30 minut (černé tlačítko). Nedoporučujeme používat automatický režim (modré tlačítko).

funkce-bg3-silver

Funkce Zapper

Funkce zapper pracuje v rozsahu 10–33 kHz s výstupním napětím 8 V a výstupním odporem cca 1000 Ω. Tento režim se zapíná tlačítkem Zapper, práce v tomto režimu je indikována krátkým bliknutím indikační LED diody 1 x za cca 7 sekund. Doba přeladění generátoru je daná dobou mezi dvěma bliknutími indikační LED diody (automatické skenování).

funkce-zapper

Síťový adaptér a baterie

Síťový adaptér slouží k napájení funkce Silver a dobíjení tužkových akumulátorů. Při zapojeném síťovém adaptéru jsou odstaveny funkce BG a Zapper, které fungují pouze po vložení (4 ks) tužkových baterií. Ze zkušenosti doporučujeme zakoupit nejlenější baterie, které vydrží min. 18 hodin provozu.

You may also like...

1 Response

  1. admin napsal:

    Jak ušetřit za drahé baterie!
    Na základě zkušeností od uživatelů generátoru BG3 vám doporučujeme jak ušetřit za baterie. Místo dobíjecích bateriií stačí, když si zakoupíte nejlevnější nedobíjecí baterie. Testovali jsme dobu provozu, která může být cca min. 18 -20 hodin provozu při zapnuté funkci BG, u fukce Zapper mnohem déle.

Napsat komentář