Generátor BG3 – základní funkce

generator-bg3-prislusenstvi

Multifunkční generátor BG3 obsahuje novou funkci BG a dvě doplňkové funkce Silver a Zapper. Za cenu jednoho získáte tři funkce.

Funkce BG

Režim se zapíná stlačením tlačítka „BG“. Jedná se o střídavý bipolární zdroj obdélníkového proudu s frekvencí cca 4Hz. Zapnutím režimu je indikováno rychlým blikáním LED diody. Výstupní proud generátoru je nastavitelný potenciometrem v rozmezí cca 50 – 100 μA. Maximální výstupní napětí může dosáhnout až +/– 24V, velikost napětí závisí na velikosti připojené zátěže. Po připojení síťového adaptéru je funkce BG vyřazena z činnosti.

funkce-bg3-bg

Funkce Silver

Tento režim se zapíná stlačením tlačítka „SILVER“. Zapnutí režimu je indikováno trvalým svitem zelené LED diody. Velikost proudu je omezena na hodnotu max. 15 mA. Zapnutí a vypnutí proudu se provádí manuální obsluhou přístroje (nevypne se samo). Pro připojení elektrod je použita kabeláž dodávaná jako volitelná – sada AG. Výroba koloidního roztoku 15 ppm (sklenice vody) při manuálním zapnutí a vypnutí trvá přibližne 2.30 minut (černé tlačítko). Nedoporučujeme používat automatický režim (modré tlačítko).

funkce-bg3-silver

Funkce Zapper

Funkce zapper pracuje v rozsahu 10–33 kHz s výstupním napětím 8 V a výstupním odporem cca 1000 Ω. Tento režim se zapíná tlačítkem Zapper, práce v tomto režimu je indikována krátkým bliknutím indikační LED diody 1 x za cca 7 sekund. Doba přeladění generátoru je daná dobou mezi dvěma bliknutími indikační LED diody (automatické skenování).

funkce-zapper

Síťový adaptér a baterie

Síťový adaptér slouží k napájení funkce Silver a dobíjení tužkových akumulátorů. Při zapojeném síťovém adaptéru jsou odstaveny funkce BG a Zapper, které fungují pouze po vložení (4 ks) tužkových baterií. Ze zkušenosti doporučujeme zakoupit nejlenější baterie, které vydrží min. 18 hodin provozu.

You may also like...

Napsat komentář